valasan
04 خرداد 1402 - 18:46

رهایی یک محکوم به قصاص در آبادان/قاتل آبادانی به حرمت امام رئوف بخشیده شد

یک محکوم به قصاص نفس پس از هفت سال در قالب پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» در آبادان بخشیده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، دهه کرامت فرصت خوبی برای بخشش و گذشت از حق برای رضای خداوند است که خوشبختانه در استان خوزستان نیز تعدادی از هموطنان از حق خود که قصاص عزیزان خود است گذشتند.

در روزهاش گذشته چندین خانواده در استان خوزستان به حرمت امام رضا(ع) از قاتل عزیزان خود گذشتند که در تازه‌ترین آن یک قاتل آبادانی بخشیده شد.

در همین ارتباط علی دهقانی رییس کل دادگستری خوزستان اظهار کرد: جان یک محکوم به قصاص نفس پس از هفت سال در قالب پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» در آبادان نجات یافت.

وی در ادامه عنوان کرد: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر شهرستان آبادان، اولیای دم به حرمت امام رضا(ع) و در قالب پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم»، از قصاص محکوم گذشت کردند و به او زندگی دوباره بخشیدند.

رییس کل دادگستری خوزستان اضافه کرد: سال ۱۳۹۶ نزاعی در آبادان رخ داد که منجر به فوت یک نفر شد و در پی آن نیز اختلافات و کشمکش‌های متعددی بین اطرافیان آنان ایجاد شد.

وی گفت: پس از گذشت هفت سال از این حادثه، با توجه به ابراز پشیمانی محکوم از بزه ارتکابی و ضرورت اقدام در جهت کاهش تنش و پیشگیری از ادامه اختلافات، پرونده به شورای حل اختلاف ارجاع شد.

دهقانی خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت اعضای ستاد صبر، همیاران صلح و بزرگان منطقه و تلاش مستمر و بی‌وقفه اعضای شورای شهر در برگزاری چندین جلسه با اولیای دم، زمینه صلح و سازش در این پرونده فراهم شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238275